Вт, 30.04.2024, 16:47:44

[ Викачати з сервера (1.90 Mb) ] 17.10.2013, 14:57:01

ТИЖДЕНЬ ПРАВОВИХ ЗНАНЬ

в Підполозянській ЗОШ І-ІІ ступенів

Тема Тижня «Ти людина, громадянин, отже маєш права».

Згідно графіка управління освіти, молоді та спорту Воловецької райдержадміністрації та річного плану  роботи школи у напрямку правового виховання підростаючого покоління, з метою формування в учнів міцних правових знань, уміння використовувати теоретичні знання в різних життєвих ситуаціях, розвитку умінь аргументовано висловлювати свої думки, виховання почуття відповідальності за свої вчинки з 07 по 11 жовтня 2013 року було проведено Тиждень правових знань.

З цією метою створено оргкомітет у складі директора школи Коваль Надії Іванівни, вчителя правознавства Траньовича Василя Васильовича, які уклали  план Тижня правових знань.

В перший день Тижня учнями 9-го класу разом з вчителем правознавства Траньовичем В.В. було підготовлено вступну частину «Я маю право гідно жити». Дев'ятикласники на загальношкільній лінійці зуміли донести до учнів заклик вчити права, любити рідну Батьківщину, бути законослухняними громадянами своєї країни.

Наступним етапом роботи Тижня була правова вікторина, яка проводилася серед учнів 8-9 класів та складалася з таких запитань:

1.   Хто був автором першої Конституції України? Коли вона була прийнята?

2.   У якому році Україна стала незалежною державою?

3.   Як називається основний Міжнародний документ, що захищає права людини?

4.   Який Закон регулює правові відносини в освіті?

5.   Яка найвища виборна посада в Україні?

6.   Який документ був прийнятий Генеральною Асамблеєю ООН 20 листопада 1989 року?

7.   Назвати п’ять засад державності України.

8.   Назвіть символи України.

9.   З якого віку громадянин України може стати депутатом Верховної Ради України?

10.                  Чи може жінка стати президентом України?

11.                  Назвати авторів Гімну України.

Переможцями вікторини стали учні 9-го класу.

Вчителька образотворчого мистецтва Щербей Наталія

Федорівна організувала яскраву виставку дитячих робіт учнів   5-7 класів «Права очима дітей», у якій школярі зуміли розкрити зміст найважливіших Прав дитини: право на батьківську турботу, на освіту, на відпочинок та інше.

Цікавими були також години спілкування. Так,  класні керівники 1-4 класів провели годину спілкування на тему: «Наші права – щасливе дитинство», а  класні керівники 5-9 класів – «Закон і ми».

Вчитель правознавства Траньович В.В. підготував та протягом Тижня правових знань провів по класах бесіди на теми «Права і обов’язки учнів» - 5 клас, «Твоя подорож у світ юридичних професій» -8-9 класи, правовий турнір «КонвенціяООН про права дитини» - 7-8 класи.

Вчителька української мови та літератури Райчинець М.М. з учнями 6-го класу написала творчі роботи на тему «Права людини».

Заключним етапом Тижня правових знань в школі стала зустріч з працівником міліції, з участю якого  було проведено виховний захід «Як уникнути кримінальної ситуації».

Вкінці виховного заходу директор школи Коваль Н.І. зробила підсумок Тижня правових знань.

Категорія: Мої файли | Додав: Вчитель
Переглядів: 968 | Завантажень: 28 | Рейтинг: 0.0/0