Сб, 27.04.2024, 03:47:24
Вітаю Вас Гість | RSS

Підполозянська ЗОШ І-ІІ ст.

Форма входу

інформація для батьків

 

 Пам'ятка щодо забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення під час екстреного облаштування місць тимчасового перебування осіб, які вимушені покинути місця постійного проживання у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації

Мінімальні  вимоги до місць тимчасового перебування,  затвердженні наказом   Міністерства охорони здоров’я України від 10.03.2022 № 458

  • Температура у  приміщеннях повинна бути максимально наближені до рекомендованих: 18 °C,  вологість повітря у приміщеннях не вище 70%.
  • Люди, які перебувають у місцях тимчасового перебування, у холодну пору року мають бути забезпечені теплим одягом і ковдрами;
  • .При розміщенні спальних місць необхідно формувати мінімальну відстань між ними в 1 м та 0,8 м від зовнішніх стін.
  • Забезпечити взаємодію із закладами охорони здоров'я, які надають медичну допомогу на відповідній території.
  • Забезпечити механізми доступу до медичної допомоги та лікарських засобів осіб, які знаходяться у місці тимчасового перебування.
  • При перебуванні одночасно понад 100 осіб  рекомендовано наявність медичного працівника .
  • Можливість  забезпечити первинний медичний огляд при прибутті  та перебуванні  у місцях  тимчасового перебування.
  • Необхідно передбачити можливість виокремлення приміщення для тимчасового перебування захворілих до прибуття медичних працівників. У разі відсутності окремого приміщення виділяють частину приміщення, яку виокремлюють (наприклад, ширмою), з мінімальною відстанню в 1,5 – 2 м до інших осіб..
  • Люди з ознаками гострого респіраторного захворювання мають бути відокремлені від інших та обов’язково носити засоби індивідуального захисту, зокрема маски, що прикривають ніс і рот.
  • В місцях тимчасового перебування  повинні бути наявні  рідке милом, антисептики, паперові рушники, облаштовані місця для обробки рук антисептиком.
  • Проводити регулярне провітрювання не менше трьох разів на добу.
  • Проводити вологе прибирання – один раз на добу.
  • Проводити дезінфекцію поверхонь, до яких часто доторкуються не менше 2 разів на добу
  • Вологе прибирання із застосуванням мийно-дезінфікуючих засобів в місцях тимчасового перебування проводиться не менше одного разу на тиждень
  • Прибирання із застосуванням мийно-дезінфікуючих засобів санвузлів в місцях тимчасового перебування проводиться щоденно
  • Місця тимчасового перебування облаштовуються з розрахунку наявності: душових - не менше ніж 1 на 50 осіб; умивальників - 1 кран на 5-7 осіб
  • Постачання питної води - 20 літрів на людину на добу; постачання води для санітарно-гігієнічних потреб - 50 літрів.
  • На території місць тимчасового перебування має бути організоване місце  для зберігання  продуктів харчування відповідно до умов зберігання харчових продуктів. Продукти, що швидко псуються необхідно зберігати   у холодильному обладнанні при  температурі + 4°С або нижче.
  • Наголошувати людям про головне: не вживати продукти, що швидко псуються та які зберігалися без холодильника, після завершення терміну придатності або за найменшої підозри на те, що вони зіпсувалися!

 

 

Описание: Піклуємось та захищаємо!

Головне управління Держпродспоживслужби в Закарпатській області звертається до операторів ринку, які здійснюють організацію харчування тимчасово переміщених осіб, членів територіальної оборони та просить дотримуватися наступних правил  щодо забезпечення санітарно-гігієнічного режиму на харчоблоці

1. Харчоблоки слід розташовувати на базі закладів громадського харчування: шкіл, садочків, їдалень, кафе, ресторанів тощо.

2. Харчоблок рекомендовано забезпечити холодною та гарячою протічною водою гарантованої якості

3. Харчоблок має бути забезпечений:

- технологічним обладнанням: плитою, електром’ясорубкою, духовою шафою, овочерізкою, розробними столами з гігієнічним покриттям;

- холодильним обладнанням (холодильниками, морозильними камерами);

- столовим і кухонним посудом достатньої кількості;

- розробним інвентарем: ножами та дошками, маркованими відповідно до призначення.

4. Готові харчові продукти мають виготовлятися з сировини, без видимих ознак псування та незакінченим терміном придатності.

5. Обов’язкова наявність на харчоблоці миючих та дезінфікуючих засобів.

6. Необхідно дотримуватись технології приготування їжі та поточності технологічного процесу. Слід уникати перехресту потоків готової продукції та сировини.

7. Слід дотримуватися особистої гігієни, добре мити руки з милом в теплій проточній воді. Руки мають бути вільні від прикрас.

8. Кухарів рекомендовано забезпечити чистим спецодягом, одноразовими рукавичками.

9. Залучати до роботи лише здоровий персонал. Обов’язковим є відсторонення від такої роботи осіб, які мають ознаки кишкових інфекцій.

10. Готувати продукти із запасом не варто. Навпаки, приготовлені страви бажано вживати одразу, зберігання виготовленої страви без холоду не повинно перевищувати 2 годин.

11. Після використання столовий посуд необхідно продезінфікувати (15 хв кип’ятити у 2%  розчині соди, замочивши в 0,5% розчині хлорного вапна, хлораміну на 1 год).

12. Не готуйте страви, що швидко псуються (кулінарні, кремові кондитерські вироби, холодці, паштети, кров’яну ковбасу, зельци або інші продукти, які потребують охолодженого зберігання).

13. Намагайтеся не готувати складні багатокомпонентні страви, що вимагають високої термічної обробки.

14. При приготуванні їжі надавайте перевагу стравам з максимально можливою термічною обробкою. Переконайтеся, що м'ясо або риба повністю просмажені, проварені або протушені.

15. До приготування їжі бажано залучати кухарів з базовою освітою, які мають практичний досвід роботи та пройдений медичний огляд.

16. Харчоблок необхідно утримувати в чистоті, суворо дотримуватись санітарно-гігієнічного та протиепідемічного режиму.

 

 

   

ПРО ЗАРАХУВАННЯ ДО 1-ГО КЛАСУ

 

 

               

    

 

         

                                                

 

 

                                          ПАМ’ЯТКА БАТЬКАМ П’ЯТИКЛАСНИКІВ

У ваших дітей проблеми- переломний період, тому будьте особливо спостережливі, уважні та терплячі.

У 5-у класі розширився обсяг матеріалу з основних предметів, зросла кількість предметів, тому збільшується час підготовки до уроків.

Забезпечте своїм дітям удале поєднання відпочинку, фізичної праці та роботи над уроками.

Програми включають більше теоретичного матеріалу, тому слід привчити дітей міцно завчати окремі правила з математики, української мови, природознавства.

Уважно стежте за рівнем виразного читання ваших дітей. Нехай удома вони виразно читають усі тексти, що задані з різних предметів.

Заведіть дітей у бібліотеку, читальний зал не силою, але привчайте до повсякденного читання художньої літератури, просіть їх переказати прочитане.

Стежте за порадами вчителів, записаними у щоденниках і робочих зошитах.

Дбайте про те, щоб дитина була охайною в усьому, включаючи бережне ставлення до підручників.

Ніколи не поспішайте з висновками ані про дитину, ані про вчителя – прийдіть до школи, поспілкуйтеся з учителем.

Намагайтесь придбати для сімейної бібліотеки різноманітні словники та додаткову літературу.

Пам’ятайте, клас, де навчається ваша дитина, – ціле трьох колективів: дітей, батьків, учителів. Чим дружніші, цілеспрямованіші будуть ці колективи, тим у кращій атмосфері буде формуватись ваша дитина. Це залежить від кожного й від вас теж.

Не забувайте: дитину не можна карати за невміння, а терпляче вчити, підказувати, радити, допомагати, підтримувати.

Керуйтесь у спілкуванні з дитиною правилом: найдієвіший засіб виховання – особистий приклад.

Дбайте про всебічний розвиток своєї дитини.

Умійте ставити себе на місце дитини.

Пам’ятайте: праця, зокрема навчальна, не завдає шкоди вихованню дитини, а бездіяльність – її перший ворог.

Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 31
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Copyright MyCorp © 2024
Зробити безкоштовний сайт з uCoz