Нд, 28.04.2024, 05:50:59

Блог вчителя початкових класів Гешур Н.В.

Головна » 2019 » Квітень » 2 » Задачі на знаходження невідомого зменшуваного. Вправи та задачі на засвоєння таблиць додавання й віднімання
20:23:46

Мета: формувати в учнів уміння розв’язувати задачі на знаходження не­відомого зменшуваного; розвивати вміння розв’язувати приклади з опо­рою на знання про зв’язок компонентів і результату арифметичної дії; розвивати пам’ять, логічне мислення.

Обладнання: схеми задач, предметні малюнки, картки для індивідуаль­ної роботи.

I. Організаційний момент

II. Актуалізація знань учнів

— Наш урок сьогодні буде незвичайний. Ми з вами вирушимо на екскурсію до кондитерської фабрики. Дізнаємося, чи варто їсти багато соло­дощів і до чого це може призвести. Усі діти дуже полюбляють солоденьке. Наші герої також із задоволенням будуть подорожувати разом з нами.

Отже, зустрічайте їх!

Учитель демонструє малюнки із зображенням звірят.

1. Робота з картками.

Картка 1

Розв’язати задачу.

У Володі було 15 цукерок, 3 він віддав своєму другові. Скільки цуке­рок залишилось у Володі?

Картка 2

озв’язати задачу.

Коли хлопчик віддав другові 6 цукерок, у нього залишилось 7 цуке­рок. Скільки цукерок було у хлопчика спочатку?

2. Усні обчислення.

— Якось наші герої потрапили на кондитерську фабрику. Їм дуже сподобалося, як виготовляють цукерки. Вони захотіли скуштувати чо­гось солоденького, але цукерки були незвичайні. Розв’яжіть прикла­ди — тільки тоді герої зможуть скуштувати цукерки.

Рис 19-01 Конфеты.JPG

— Але що трапилося? У наших героїв розболілися животи, і довело­ся викликати лікаря Айболита.

Щоб викликати лікаря, нам треба піднятися східцями.

Рис 19-02 Айболит.JPG

— Лікар порадив нашим героям не їсти багато цукерок, бо болітиме живіт, а ще руйнуватимуться і дуже болітимуть зуби.

3. Математичний диктант.

• Знайти суму чисел 2 і 5;

• знайти різницю чисел 12 і 7;

• число 5 збільшити на 6;

• число 13 зменшити на 4;

• суму чисел 7 і 3 збільшити на 2;

• різницю чисел 12 і 3 зменшити на 9.

III. Робота над темою уроку

1. Колективне розв’язування задачі № 150 у підручнику.

— Про що йдеться в умові задачі?

— Що в задачі відомо?

— Про що треба дізнатися?

— Якою дією будемо розв’язувати задачу? Чому?

На дошці з’являється скорочений запис умови задачі.

Було — ?

Поставив — 5 кв.

Залишилось — 3 кв.

Діти знаходять серед поданих на дошці відповідну схему і розв’язують за­дачу.

2. Розв’язування і порівняння задач № 151.

Учитель з учнями аналізує задачі. На дошці записує скорочені умови задач.

• — 15 к. — ?
  • — 10 к. — 10 к.

Залишилось — ? Залишилось — 5 к.

Учитель підводить учнів до висновку: щоб дізнатися, скільки грошей було у Галі, потрібно знайти суму витрачених грошей і тих, що залишилися.

Діти записують розв’язання задач під керівництвом вчителя.

3. Самостійна робота.

— А ще наші герої побачили, що на кондитерській фабриці виробля­ють дуже багато різноманітних тістечок та тортів. Але щоб скуштувати тістечко, треба розв’язати задачу № 153.

Діти самостійно складають задачу за поданими у підручнику даними і ма­люнком та розв’язують її.

4. Перевірка роботи (фронтально).

— Ви молодці, впоралися із цією задачею. Але про що нам треба пам’ятати, коли хочеться скуштувати тістечко або торт? (Не слід їсти надміру солодкого, треба вживати їжу, в якій багато вітамінів.)

5. Виконання завдання № 152 (у парах).

— Зараз ми з вами скуштуємо солодощі, в яких дуже багато вітамінів.

Якщо ви правильно виконаєте це завдання, то отримаєте у нагороду ягоди малини.

6. Перевірка роботи (взаємоперевірка у парах).

IV. Підсумок уроку

V. Домашнє завдання

С. 30 № 154, № 155.

Категорія: Блог вчителя початкових класів Гешур Н.В. | Переглядів: 380 | Додав: Вчитель | Рейтинг: 0.0/0